27-latek odpowie za atak na społeczną kurator sądową

27-latek odpowie za atak na społeczną kurator sądową

Prokuratura Okręgowa w Katowicach poinformowała, że zakończyło się śledztwo w sprawie 27-letniego mężczyzny z województwa świętokrzyskiego, który w lipcu dopuścił się ataku na kuratorkę sądową. Oskarżonemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz oznajmił, że do zdarzenia doszło 3 lipca w miejscowości Ciśle w gminie Krasocin. To właśnie tego dnia kuratorka przeprowadzała wywiad środowiskowy z rodziną oskarżonego Mateusza W. Podczas wywiadu 27-latek zaczął znieważać kurator sądową, kierując w jej stronę ostre wulgaryzmy i wyzwiska. Wysuwał też pod jej adresem groźby pozbawienia życia i uciekał się do przemocy fizycznej.

Natomiast po wyjściu z domu dokonał zniszczeń na samochodzie pani kurator, a następnie opuścił teren posiadłości. Na miejsce zdarzenia przybyli funkcjonariusze z Komendy Policji we Włoszczowie, którzy niedługo po tym ujęli sprawcę i osadzili w areszcie. Następnie oskarżony Mateusz W. został postawiony przed Prokuraturą Rejonową we Włoszczowie.

Prokuratura postawiła sprawcy dwa zarzuty. Pierwszy zarzut obejmował znieważanie, kierowanie gróźb, stosowanie przemocy fizycznej i napaść na funkcjonariusza służb publicznych podczas pełnienia obowiązków służbowych. Drugi zarzut dotyczył uszkodzenia mienia w postaci samochodu poszkodowanej. Kurator sądowa doznała niewielkich obrażeń ciała, a szkody dotyczące samochodu wyceniono na 5.500 złotych.

Oskarżony przyznał się do winy, za co został umieszczony w tymczasowym areszcie na okres 2 miesięcy. A w sumie grozi mu do 10 lat więzienia.