Poszukiwany sprawca śmiertelnego wypadku pod Kielcami

Poszukiwany sprawca śmiertelnego wypadku pod Kielcami

We wtorek rano około godziny 3:30 na drodze krajowej nr 73 w Bilczy pod Kielcami doszło do wypadku, który okazał się śmiertelny w skutkach. Dotychczasowe ustalenia Policji wskazują na to, że doszło do potrącenia pieszego przez kierowcę samochodu ciężarowego. Sprawca wypadku wciąż jest nieznany. Policja prosi ewentualnych świadków o informacje na temat tego zajścia.

Śmiertelny wypadek na trasie krajowej nr 73

Do zajścia doszło we wtorek 13 lipca 2021 roku mniej więcej około godziny 3:30 na trasie Kielce-Busko-Zdrój, a dokładniej w miejscowości Bilcza. Potrąconą osobę zauważyli kierowcy, którzy przemieszczali się tą drogą. Od razu poinformowali oni o całym zajściu odpowiednie służby ratunkowe.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna w nieznanych okolicznościach został potrącony przez pojazd. Kierowcy, którzy znaleźli mężczyznę zauważyli go na pasie jezdni w kierunku Kielc. Na miejscu pojawił się również lekarz, który niestety stwierdził zgon potrąconego.

Policja prowadzi śledztwo pod nadzorem prokuratora

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach wciąż prowadzą śledztwo w tej sprawie, które obecnie toczy się pod nadzorem prokuratora. Na ten moment wiadomo jedynie tyle, że do potrącenia doprowadził najprawdopodobniej pojazd ciężarowy. Ustalono również jego potencjalną trasę. Prawdopodobnie przemieszczał się on drogą od Bilczy, a następnie ulicami Popiełuszki, Tarnowska, Aleja Solidarności, Świętokrzyska, Jesionowa, a następnie w kierunki miejscowości Kostomłoty.

Policja apeluje o pomoc do wszystkich osób, które mogą mieć jakiekolwiek informację na temat tego zdarzenia. Przede wszystkim ważne są zeznania osób, które poruszały się tamtego dnia wyżej opisaną trasą pomiędzy 3:30 a 4:15. Ważnym dowodem w sprawie mogą być zapisy wideo z wideorejestratora samochodów, które przemieszczały się wtedy tamtą trasą. Wszyscy świadkowie proszeni są o zgłoszenie się do najbliższej jednostki Policji lub też o kontakt w Komendą w Kielcach.