Kolizja na drodze ekspresowej S74 zakończona poważnymi urazami i blokadą trasy

Kolizja na drodze ekspresowej S74 zakończona poważnymi urazami i blokadą trasy

Usilne kłopoty spotkały użytkowników drogi ekspresowej S74, wskutek groźnego incydentu drogowego. Odcinek łączący Cedzynę i Kielce został całkowicie paraliżowany.

Wypadek miał miejsce w sobotnie popołudnie, tuż przed godziną szesnastą. Scena zdarzenia to okolice Domaszowic, gdzie doszło do kolizji między samochodem osobowym a motocyklem.

Pierwsze raporty śledztwa policyjnego sugerują, że to 24-letni kierowca samochodu osobowego spowodował wypadek, uderzając w tylną część motocykla, na którym podróżowało dwie osoby. Bezpośrednio po tym zdarzeniu pojazd 24-latka uderzył w inny samochód jadący na sąsiednim pasie ruchu.

Starszy kapitan Marcin Bajur z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach informuje o poważnych obrażeniach dwóch osób podróżujących na motocyklu. Doznały one wielu złamań.

53-letni mężczyzna prowadzący jednoślad oraz 50-letnia kobieta, która była pasażerką na motorze, zostali przewiezieni do szpitala. Kobiecie udało się odzyskać przytomność już w placówce medycznej. Na szczęście, pomimo poważnych obrażeń, stan zdrowia obu poszkodowanych jest stabilny i ich życie nie jest zagrożone.

Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi podczas incydentu.

Drogowe służby zarządcze zalecały kierowcom objazd przez Cedzynę starą drogą krajową nr 74 z dalszym ciągiem podróży ulicą Sandomierską w Kielcach. Zator na drodze został usunięty po godzinie 19.

Na miejscu zdarzenia interweniowały dwie jednostki straży pożarnej oraz dwie ekipy ratunkowe.