26-letni mężczyzna aresztowany na trzy miesiące za wymuszenie rozbójnicze i inne przestępstwa

26-letni mężczyzna aresztowany na trzy miesiące za wymuszenie rozbójnicze i inne przestępstwa

Niedawno, w sobotę, sąd w Busku – Zdroju podjął decyzję o nałożeniu środka zapobiegawczego na 26-letniego mężczyznę podejrzewanego o popełnienie szeregu przestępstw, w tym wymuszenia rozbójniczego. Ze względu na powagę zarzutów, podjęto decyzję o umieszczeniu go w areszcie tymczasowym na okres trzech miesięcy. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji w poprzedni czwartek, po tym jak otrzymali zgłoszenie od 43-letniej kobiety, u której mieszkał. W momencie zatrzymania przy nim znaleziono substancje odurzające.

Zarzuty przeciwko 26-latkowi pojawiły się po tym, jak 43-letnia kobieta zgłosiła do miejscowej Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju serię incydentów. Z jej zeznań wynikało, że mężczyzna, który był jej współmieszkańcem, od początku marca do początku czerwca groził jej przemocą i podpaleniem domu. Wykorzystując strach kobiety, zmusił ją do oddania mu 6500 złotych oraz dwóch telefonów komórkowych o łącznej wartości 1000 złotych. Kobieta była także ofiarą przemocy fizycznej.

Przy zatrzymaniu mężczyzny przez patrol dzielnicowych, policjanci odnaleźli przy nim substancję psychotropową. Po przeprowadzeniu wstępnych badań ujawniono, że substancja ta to 2C-B, a jej łączna waga wynosiła ponad 7 gramów.

Działania policji zostały uwieńczone decyzją Sądu Rejonowego w Busku – Zdroju, który na wniosek lokalnej prokuratury postanowił umieścić podejrzanego w areszcie tymczasowym na okres trzech miesięcy. Mężczyzna ma zostać przewieziony do zakładu karnego.

Zgodnie z polskim prawem, osoba dopuszczająca się wymuszenia rozbójniczego, czyli doprowadzająca inną osobę do rozporządzania swoim mieniem poprzez przemoc lub groźbę zamachu na mienie, może zostać skazana na karę pozbawienia wolności od jednego do dziesięciu lat.