81-letnia pani wplątana w oszustwo policyjne traci 20 tysięcy złotych

81-letnia pani wplątana w oszustwo policyjne traci 20 tysięcy złotych

Pomimo nieustannych ostrzeżeń o konieczności ostrożności podczas interakcji z nieznajomymi, seniorzy nadal są celem przestępców. Tragicznie, pewna 81-letnia kobieta z Skarżyska została skutecznie oszukana przez fałszywego policjanta, co skutkowało utratą jej zgromadzonych oszczędności.

W środę, 22 maja, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej otrzymali zgłoszenie od męża starszej pani. Wydało się, że kobieta najprawdopodobniej padła ofiarą oszustwa. Seniorce zadzwonił nieznany mężczyzna, który udawał policjanta. Twierdził, że jej gromadzone przez lata oszczędności są narażone na zagrożenie i zasugerował, że odbywa się specjalna operacja mająca na celu schwytać domniemanych złodziei.

Podstępny oszust instruował kobietę, aby wypłaciła gotówkę ze swojego konta bankowego i wrzuciła ją do określonego kosza na śmieci. Zapewniał ją, że pieniądze zostaną bezpiecznie odzyskane i zwrócone. Niestety, tak się nie stało i starsza pani straciła 20 tysięcy złotych.

Policja wykorzystuje ten tragiczny przypadek jako kolejne przestrogi dla społeczeństwa, apelując o zachowanie czujności i zdrowego rozsądku. Zachęcają do natychmiastowego zgłaszania wszelkich sytuacji, w których od osób jest wymagane przekazanie pieniędzy. Przede wszystkim, nigdy nie powinniśmy przekazywać gotówki nieznajomym.