Wielka rywalizacja kierowców ciężarówek podczas Targów Budownictwa Infrastrukturalnego w Kielcach

Wielka rywalizacja kierowców ciężarówek podczas Targów Budownictwa Infrastrukturalnego w Kielcach

Światło dzienne ujrzą umiejętności zawodowych kierowców ciężarówek podczas nadchodzących Targów Budownictwa Infrastrukturalnego Autostrada Nowa Infrastruktura. W czwartek, 11 kwietnia, w hali Targów Kielce będzie można podziwiać różnorodne konkurencje – od jazdy na czas, przez tor manewrowy, aż po wyjazd z parkingu, w których wezmą udział profesjonaliści z prawem jazdy kategorii C.

Jak informuje Yuliia Yaryna, przedstawicielka prasowa kieleckiego ośrodka wystawienniczego, uczestnicy będą demonstrować swoje zdolności kierując ciężarówką marki Volvo, konkretnie modelem Volvo FH 6×2. Konkurencja będzie polegać na pokonaniu toru ciężarówką z zabudową, omijając przeszkody i popełniając jak najmniej błędów w możliwie krótkim czasie. Każdy z uczestników będzie miał do dyspozycji identyczny pojazd oraz takie same zadania do wykonania.

Kierowcy będą musieli popisać się takimi manewrami jak choćby wyjazd z symulowanego garażu. Nagrodami dla najlepszych uczestników zawodów będą atrakcyjne nagrody ufundowane przez firmę Volvo oraz organizatora – Targi Kielce.

Sam wyścig odbędzie się na placu położonym za halami wystawienniczymi, od strony Centrum Kongresowego. Spektakl rozpocznie się o godzinie 11:00 i potrwa aż do godziny 16:00. Chętni do obserwowania tych emocjonujących zawodów muszą liczyć się z koniecznością uiszczenia opłaty za wejście na teren Targów Budownictwa Infrastrukturalnego Autostrada Nowa Infrastruktura, a także ewentualnym kosztem parkingu.