Zagrożenie przymrozkami: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega mieszkańców Kielc

Zagrożenie przymrozkami: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega mieszkańców Kielc

Alarmujące wiadomości dotarły do nas z krakowskiego Biura Prognoz Meteorologicznych działającego pod egidą Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy. Wydane zostało ostrzeżenie pierwszego stopnia, które zwiastuje możliwość wystąpienia przymrozków.

Na terenie miasta Kielce, ostrzeżenie to ma swoją moc od północy 7 marca aż do wczesnych godzin porannych 9 marca, konkretnie do godziny 08:00. Wszystkich mieszkańców zdecydowanie należy zachęcić do przygotowania się na te niekorzystne warunki atmosferyczne.

Prognozy meteorologiczne sugerują, że w czwartek 7 marca temperatura powietrza spadnie nawet do wartości minus 3 stopni Celsjusza, natomiast przy gruncie może osiągnąć poziom nawet do minus 6 stopni Celsjusza. W piątek 8 marca sytuacja wydaje się być jeszcze bardziej niekorzystna – temperatura powietrza może spaść do minus 5 stopni, natomiast przy gruncie może wynieść aż minus 9 stopni Celsjusza. W sobotę 9 marca prognozowane są nieco łagodniejsze warunki – temperatura powietrza spadnie do około minus 2 stopni, a przy gruncie do minus 6 stopni. Maksymalna temperatura w czwartek wyniesie około 6 stopni Celsjusza, natomiast w piątek osiągnie nawet 8 stopni.

Instytut szacuje prawdopodobieństwo wystąpienia przymrozków na poziomie 80%. To sygnał dla mieszkańców, by zachować szczególną ostrożność i odpowiednio zabezpieczyć swoje gospodarstwa.