Nieszczęśliwy incydent: Śmiertelny pożar w domu jednorodzinnym

Nieszczęśliwy incydent: Śmiertelny pożar w domu jednorodzinnym

W niewesołych okolicznościach przyszło nam relacjonować zdarzenie, które miało miejsce we wtorkowy dzień (20 lutego). Konkretnie chodzi o sytuację, która rozegrała się w niewielkiej miejscowości Stodoły-Kolonie, leżącej w granicach powiatu opatowskiego. W tym dniu niewielkie osiedle zostało nawiedzone przez straszliwą tragedię – pożar domu jednorodzinnego.

Ze szczegółami dotyczącymi tego nieszczęśliwego wydarzenia został nam przedstawiony st. kpt. Marcin Bajur, pełniący obowiązki w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach. Oficer poinformował nas, że do służb ratowniczych wpłynęło zgłoszenie na temat zagrożenia ogniem przed godziną trzynastą.

Stało się tak, że jedna osoba była w stanie samodzielnie opuścić palący się budynek jeszcze zanim na miejsce przybyły ekipy ratunkowe. Obecnie pod opieką zespołu ratownictwa medycznego przebywa ta właśnie osoba. Niestety, po opanowaniu i ugaszeniu płomieni, ratownicy znaleźli wewnątrz budynku ciało mężczyzny. Na miejscu zdarzenia pod kierownictwem st. kpt. Bajura pracowało aż osiem jednostek straży pożarnej.

Chociaż pożar został już opanowany, to jednak nadal trwają szczegółowe dochodzenia, które mają na celu ustalić przyczyny tego tragicznego zdarzenia. Całość prac jest prowadzona pod ścisłym nadzorem prokuratora.