Agnieszka Białas-Sitarska obejmuje funkcję rzecznika świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia

Agnieszka Białas-Sitarska obejmuje funkcję rzecznika świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia

Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) w regionie świętokrzyskim ma nową osobę na stanowisku rzecznika prasowego – Agnieszkę Białas-Sitarską, którą wybrano w wyniku przeprowadzonego konkursu. Musiał on zostać zorganizowany ze względu na przejście na emeryturę Beaty Szczepanek, która pełniła tę funkcję przez ponad 15 lat, aż do listopada 2023 roku.

Marzena Nosek, przedstawicielka świętokrzyskiego NFZ, wyjaśnia, że rola rzecznika nie ogranicza się jedynie do utrzymania relacji z mediami. Białas-Sitarska będzie również odpowiedzialna za informowanie dziennikarzy o wszystkich inicjatywach i projektach realizowanych przez Fundusz. Obejmie to zarówno prezentację jak i promocję działalności świętokrzyskiego oddziału tej instytucji.

Przez wiele lat Agnieszka Białas-Sitarska pracowała jako dziennikarka w kieleckim oddziale TVP3. Doświadczenie w tej stacji zdobywała od 2010 roku, specjalizując się głównie w zagadnieniach związanych z ochroną zdrowia. Jest również absolwentką kierunku politologii na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego, a także posiada licencjat z dziennikarstwa uzyskany w Wyższej Szkole Ekonomii i Prawa, obecnie znanej jako Akademia Nauk Stosowanych im. prof. Edwarda Lipińskiego.