Obrońca bezpieczeństwa na drogach: Mieszkaniec Bodzentyna uniemożliwił jazdę pijanemu kierowcy

Obrońca bezpieczeństwa na drogach: Mieszkaniec Bodzentyna uniemożliwił jazdę pijanemu kierowcy

W godzinach popołudniowych dnia wczorajszego, jeden z obywateli gminy Bodzentyn wykazał się niezwykłym bohaterstwem i odpowiedzialnością za bezpieczeństwo na drodze. Ten mężczyzna zwalczył potencjalne zagrożenie poprzez zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy, który próbował kontynuować swoją jazdę. Teraz 40-letni kierowca, który został ujęty, zmierzy się z konsekwencjami swojego nieodpowiedzialnego postępowania.

Dyżurny starachowickiej komendy otrzymał zgłoszenie około godziny 18 w dniu wczorajszym. Informacja zawierała doniesienie o tym, że w miejscowości Wąchock doszło do aresztowania kierowcy, który prawdopodobnie był pod wpływem alkoholu. Na miejscu policjanci spotkali 39-letniego zgłaszającego, który podczas jazdy w kierunku Marcinkowa musiał nagle skręcić do rowu. Powodem było to, że kierowca Opla, jadący z naprzeciwka, wtargnął na jego pas ruchu. Mężczyzna z gminy Bodzentyn podjął decyzję o podążaniu za tym autem i po zatrzymaniu go na kolejnej ulicy, wyciągnął pijanego kierowcę z pojazdu, uniemożliwiając mu dalszą jazdę.

Policjanci przeprowadzili badanie alkomatem na 40-letnim kierowcy, który został zatrzymany. Wynik był alarmujący – mężczyzna miał 2 promile alkoholu we krwi. W samochodzie byli również dwaj pasażerowie, którzy również byli nietrzeźwi. Policja zabrała prawo jazdy kierowcy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne działanie za kółkiem, 40-latek zostanie pociągnięty do odpowiedzialności sądowej. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Chcemy przypomnieć wszystkim: jeżeli jesteś świadkiem jakiegokolwiek przestępstwa, widzisz łamanie prawa lub naruszanie porządku publicznego, nie wahaj się dzwonić na numer alarmowy. To proste działanie nie kosztuje nic, a może uratować czyjeś życie.