Apel o czujność i pomoc dla osób potrzebujących w obliczu niskich temperatur

Apel o czujność i pomoc dla osób potrzebujących w obliczu niskich temperatur

Nadszedł okres, kiedy powinniśmy zintensyfikować naszą troskę o osoby znajdujące się w sytuacji potrzeby. Ostry spadek temperatur w nocy i bieżący sezon zimowy stanowią poważne niebezpieczeństwo dla osób bezdomnych i tych, którzy są pod wpływem alkoholu. W związku z tym, apelujemy o bycie uważnym do otaczających nas ludzi, którzy mogą być narażeni na hipotermię, i o informowanie odpowiednich służb, gdy tylko zaobserwujemy taką sytuację.

W naszym rejonie wystąpiły opady śniegu, które przyniosły ze sobą intensywne mrozy. Takie warunki pogodowe są zagrożeniem dla życia osób bezdomnych i pijanych. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach codziennie obchodzą miejsca, gdzie osoby bez dostępu do stałego mieszkania próbują przetrwać te chłodne dni i nocne mrozy. Osoby bezdomne są szczególnie narażone, zwłaszcza te próbujące przetrwać w nieogrzewanych budynkach.

Policjanci pracują w ścisłej współpracy ze streetworkerami z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach, którzy mają szeroką wiedzę na temat problemów i wyzwań związanych z bezdomnością. Ich pomoc i informacje są nieocenione w tej kwestii. Apelujemy o bycie czujnym! Nie możemy pozostać obojętni na sytuację tych, którzy teraz mogą najbardziej potrzebować naszej pomocy.

Sukces naszych działań w dużej mierze zależy od zaangażowania lokalnej społeczności. Pamiętajmy, że wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112, aby zapobiec hipotermii i uratować czyjeś życie.