Skrajnie nieodpowiedzialny mężczyzna zatrzymany przez świętokrzyską grupę Speed

Skrajnie nieodpowiedzialny mężczyzna zatrzymany przez świętokrzyską grupę Speed

Podczas ostatniej soboty, funkcjonariusze z grupy Speed działającej na terenie Świętokrzyskiego przystąpili do zatrzymania jednego z kierowców, który w sposób skrajny naruszał przepisy drogowe. 30-letni mężczyzna, mimo iż nie posiadał odpowiednich uprawnień do prowadzenia pojazdów, postanowił wsiąść za kierownicę audi. Zignorował przy tym trudne warunki atmosferyczne oraz fakt, że spożył wcześniej alkohol. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało wynik przekraczający 3 promile alkoholu we krwi.

Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Wolica, po godzinie 16. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach podjęli próbę zatrzymania mężczyzny, jednak ten zdecydował się uciekać. Po przejechaniu kilkuset metrów porzucił samochód i kontynuował ucieczkę pieszo. Niemniej jednak, jego plan nie powiódł się – funkcjonariusze okazali się być lepsi pod względem kondycyjnym. Udało im się schwytać 30-latka i zabrać go do radiowozu w kajdankach.

Kiedy mężczyzna został doprowadzony do radiowozu, okazało się, że prowadził samochód pomimo posiadania 3 promili alkoholu we krwi. Mieszkaniec gminy Morawica nie posiadał prawa jazdy, więc nawet gdyby był trzeźwy, nie powinien prowadzić pojazdu. Mężczyzna nie był w stanie podać sensownego powodu swojego zachowania. Teraz musi się przygotować na proces sądowy – grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności za swoje nieodpowiedzialne działania.