Mężczyzna, który spowodował kolizję z poziomem alkoholu 2,5 promila, stanie przed sądem

Mężczyzna, który spowodował kolizję z poziomem alkoholu 2,5 promila, stanie przed sądem

W piątkowe popołudnie doszło do drogowej kolizji w Wólce Tarłowskiej. Sprawcą okazał się mężczyzna w wieku 48 lat, który miał zawrotny poziom alkoholu we krwi – 2,5 promila. Wykroczenie to może skutkować aresztowaniem na okres do 3 lat. Teraz całokształt sprawy będzie rozstrzygany przez sąd.

O zdarzeniu, które miało miejsce w miejscowości Wólka Tarłowska, opatowska jednostka dowodzenia dowiedziała się w piątek popołudniu. Zgłoszenie dotyczyło samochodu, który wpadł do rowu przydrożnego. Na miejsce została skierowana policja, która po dotarciu natknęła się na dwoje mężczyzn – 48- i 41-latka. Obydwaj nie byli w stanie jednoznacznie stwierdzić, kto prowadził samochód podczas zdarzenia.

Z przeprowadzonych przez funkcjonariuszy ustaleń wynikało jednak jasno, że to starszy z mężczyzn był za kierownicą. Badanie alkomatem wykazało obecność 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Jego prawo jazdy zostało już mu odebrane. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności, wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Sprawa ta zostanie teraz rozpatrzona przez sąd, gdzie zostaną wyznaczone konsekwencje dla winowajcy.