Kodeks karny przewiduje do 5 lat więzienia dla mężczyzny podejrzanego o kradzież portfela w Ostrowcu Świętokrzyskim

Kodeks karny przewiduje do 5 lat więzienia dla mężczyzny podejrzanego o kradzież portfela w Ostrowcu Świętokrzyskim

Na początku grudnia, w Ostrowcu Świętokrzyskim doszło do incydentu, w wyniku którego 67-letnia kobieta zgłosiła policji utratę portfela zawierającego dwa dowody osobiste, kartę bankomatową oraz gotówkę przekraczającą 2000 złotych. Jak twierdziła, zdarzenie miało miejsce w jednym z lokalnych supermarketów. Po dokonaniu zakupów i opuszczeniu linii kas, kobieta nieopatrznie zostawiła swój portfel w sklepowym koszyku i na chwilę opuściła sklep. Gdy zdała sobie sprawę z tego, co się stało i wróciła po zgubę, okazało się, że portfel już nie jest na swoim miejscu.

Po otrzymaniu zgłoszenia o kradzieży, funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy policji rozpoczęli natychmiastowe działania mające na celu odnalezienie sprawcy. Ich wysiłki szybko przyniosły rezultaty – ustalili tożsamość 51-letniego mężczyzny, który okazał się być mieszkańcem Ostrowca Świętokrzyskiego.

Ten sam mężczyzna został zatrzymany przez policję i usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży, do której przyznał się bez wahania. Co więcej, dzięki efektywnej pracy funkcjonariuszy, udało się odzyskać całość skradzionego mienia. Teraz 51-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, jak stanowi kodeks karny za przestępstwo kradzieży.