Hodowcy gołębi pocztowych obdarowują szpital w Kielcach kwotą niemal 25 tysięcy złotych

Hodowcy gołębi pocztowych obdarowują szpital w Kielcach kwotą niemal 25 tysięcy złotych

Niespełna 25 tysięcy złotych zostanie przekazane przez hodowców gołębi pocztowych na wsparcie Oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej działającego przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Fundusze, które mają pomóc w funkcjonowaniu oddziału, udało się zgromadzić podczas akcji charytatywnej. Wydarzenie to miało miejsce na terenie Targów Kielce, gdzie odbywała się wystawa gołębi.

Anna Mazur-Kałuża, rzeczniczka szpitala, przypomina, że licytacja gołębi, zorganizowana przez członków Okręgu Kielce Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych podczas Regionalnej Wystawy Gołębi i Królików, jest już tradycyjnym wydarzeniem i odbyła się po raz jedenasty. Środki, które są regularnie przekazywane przez hodowców, są dla szpitala nieocenione. W poprzednich latach wykorzystywano je na zakup leków i sprzętu medycznego oraz wymianę łóżek dla małych pacjentów.

W tegorocznej licytacji brało udział 97 gołębi, które zostały podarowane przez hodowców z różnych regionów Polski. Dzięki tej aukcji udało się zebrać łącznie 61,5 tys. zł. Spośród tej sumy, Wojewódzki Szpital Zespolony na Czarnowie otrzyma 24,5 tys. zł, natomiast kwota 12,3 tys. zł zostanie przeznaczona na rehabilitację i leczenie trzech chłopców – Franka, Tymka i Wojtka.