Alarmujący pożar w budynkach gospodarczych na terenie gminy Stąporków

Alarmujący pożar w budynkach gospodarczych na terenie gminy Stąporków

Położona w gminie Stąporków, wieś Piasek stała się miejscem akcji gaśniczej, w której udział brały cztery zespoły strażackie. Przyczyną była eksplozja ognia w miejscowych budynkach gospodarczych, a płomienie zagrażały nawet domom mieszkalnym. Pomimo groźnej sytuacji, wszyscy mieszkańcy uniknęli uszczerbku na zdrowiu.

Wszystko zaczęło się od drewnianego budynku gospodarczego, który stał się łupem niekontrolowanych płomieni. Następnie ogień rozprzestrzenił się na pobliski garaż, oddzielony od budynku gospodarczego jedynie dwoma metrami przestrzeni. Zaledwie tyle samo dystansu dzieliło palące się budowle od domu mieszkalnego, co znacznie zwiększało potencjalne zagrożenie.

Niezwykle niebezpieczny okazał się również fakt przechowywania w garażu dwóch butli gazowych. Butle te mogły wybuchnąć w dowolnym momencie, powodując jeszcze większe spustoszenie.

– Po opanowaniu sytuacji i stłumieniu ognia, butle zostały szczelnie zamknięte, usunięte z palącego się obiektu i przetransportowane na bezpieczną odległość od zabudowań – relacjonuje strażak. Następnie, ze względu na uszkodzenia zaworów, butle opróżniono w sposób kontrolowany. Po ugaszeniu pożaru, strażacy przystąpili do prac rozbiórkowych nadpalonego budynku gospodarczego.

Całkowicie spalony budynek gospodarczy musiał zostać rozebrany, a prace gaśnicze prowadzono aż do godziny 6:00 rano. Ta tragiczna noc rozpoczęła się o godzinie 3:00, kiedy wpłynęło zgłoszenie o pożarze. Przyczyny tej nieszczęśliwej sytuacji są obecnie badane przez policję.