35-latek ze Skarżyska-Kamiennej grozi 3 lata więzienia za spowodowanie kolizji pod wpływem alkoholu

35-latek ze Skarżyska-Kamiennej grozi 3 lata więzienia za spowodowanie kolizji pod wpływem alkoholu

Poniżej przedstawiona jest historia pewnego 35-letniego mężczyzny ze Skarżyska-Kamiennej, który musi zmierzyć się z poważnymi konsekwencjami swoich działań. Miał zbyt dużo alkoholu w organizmie i spowodował wypadek drogowy, uderzając swoim Volkswagenem w Hyundai’a. A jego niedoli nie kończą się tylko na ewentualnym wyroku trzech lat więzienia oraz grzywnie – nie ominie go również zakaz prowadzenia pojazdów.

To zdarzenie miało miejsce dzień wcześniej, tuż przed godziną 15:00. Policja ze Skarżyska otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu na ulicy Towarowej, gdzie doszło do kolizji między dwoma samochodami. Z raportu wynikało, że uczestniczącymi pojazdami były Volkswagen i Hyundai. Zachowanie kierowcy pierwszego z nich sugerowało, że mógł być pod wpływem alkoholu.

Oficerowie przeprowadzili badanie alkomatem na 35-letnim kierowcy Volkswagena, które potwierdziło ich podejrzenia – mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie wykazało obecność 1,8 promila alkoholu we krwi, co doprowadziło do natychmiastowego zatrzymania prawa jazdy.

Mężczyzna musi teraz mierzyć się z konsekwencjami swoich działań. Grozi mu wysoka grzywna, zakaz prowadzenia wszystkich typów pojazdów mechanicznych, a nawet trzy lata pozbawienia wolności. Ale to nie koniec jego kłopotów – prawdopodobnie będzie musiał również odpowiedzieć za spowodowanie kolizji i pokryć koszty naprawy uszkodzonego Volkswagen’a.