Oszustwo na wielką skalę: Młoda para z Kielc w rękach policji za wyłudzenie prawie 25 tysięcy złotych

Oszustwo na wielką skalę: Młoda para z Kielc w rękach policji za wyłudzenie prawie 25 tysięcy złotych

Policja z Kielc, specjalizująca się w zwalczaniu przestępczości gospodarczej, zatrzymała młodą parę, podejrzaną o oszustwo. 31-letni mężczyzna i kobieta w wieku 23 lat znaleźli się w rękach prawa, stając się głównymi podejrzanymi w sprawie manipulacji finansowej.

Wszystko rozpoczęło się we wrześniu, kiedy jeden z mieszkańców Legionowa, 39-letni mężczyzna, zdecydował się sprzedać garnitur na popularnym portalu internetowym. Cena za strój wynosiła tysiąc złotych. Niedługo po wystawieniu produktu na sprzedaż, sprzedający otrzymał wiadomość potwierdzającą transakcję oraz link do dalszego postępowania. Po kliknięciu linku i podaniu swoich danych logowania do systemu, okazało się, że padł ofiarą oszustwa na kwotę 25 tysięcy złotych.

Młodsza aspirant Małgorzata Perkowska-Kiepas, rzecznik prasowy kieleckiej policji informuje: „Sprawę podjęli funkcjonariusze naszej komendy specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości gospodarczej. W ostatni piątek zatrzymaliśmy dwójkę podejrzanych – 31-letniego mężczyznę i jego 23-letnią towarzyszkę. To mieszkańcy Kielc, którzy teraz będą musieli stawić czoła konsekwencjom swoich działań, odpowiadając za oszustwo”.