Intensywne działania policji w Kielcach: kilkunastu poszukiwanych zatrzymanych

Intensywne działania policji w Kielcach: kilkunastu poszukiwanych zatrzymanych

Od minionego piątku, na terenie Kielc i powiatu kieleckiego, stróże prawa przeprowadzili skuteczną akcję, która zaowocowała zatrzymaniem aż 16 osób figurujących na liście poszukiwanych. Wśród zatrzymanych znalazł się m.in. 32-letni mieszkaniec Kielc, który został ujęty przez funkcjonariuszy z pierwszego Komisariatu Policji w Kielcach. Mężczyzna ten miał do odbycia karę więzienia za swoje wykroczenia, jednak nie stawił się w wyznaczonym miejscu. W wyniku działań policji, w najbliższych latach będzie musiał „odsiadywać” karę za bezprawne pozbawienie wolności i uszkodzenie ciała. Długość jego kary to dokładnie 4 lata i 6 miesięcy.

Kieleccy funkcjonariusze prowadzą codziennie czynności mające na celu ustalenie miejsca pobytu osób skazanych prawomocnymi wyrokami, które nie stawiły się do odbycia swojego wyroku. Dotyczyło to także wspomnianego już wcześniej 32-latka. Policja podejrzewała, że ukrywa się on w jednym z mieszkań na terenie miasta. Ich przypuszczenia okazały się słuszne, kiedy to podczas piątkowej wizyty służbowej w jednym z lokali natrafili na poszukiwanego mężczyznę. Od teraz, przez kolejne 4,5 roku, będzie on „odsiadywał” karę za swoje czyny.

W drogę za kraty udał się również inny mieszkaniec powiatu kieleckiego – 52-latek z gminy Chęciny. Policjant rozpoznał go na rynku w Chęcinach, kiedy wracał ze sklepu w czasie wolnym. Poszukiwany szybko trafił tam, gdzie powinien być wcześniej – do aresztu. Przez najbliższe 9 miesięcy będzie odbywał karę za swoje zobowiązania alimentacyjne, które zostały przez niego zaniedbane.