25-latek i jego nieletni kolega mogą trafić za kratki za bezprawne korzystanie z cudzej karty płatniczej

25-latek i jego nieletni kolega mogą trafić za kratki za bezprawne korzystanie z cudzej karty płatniczej

25-letni mieszkaniec Kielc, wraz ze swoim młodszym przyjacielem, stanie przed sądem pod zarzutem nielegalnego korzystania z karty płatniczej, którą zgubił 21-letni kielczanin. Jeżeli zostanie uznany za winnego, grozi mu kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Karta została zgubiona przez właściciela w lipcu tego roku. Nie minęło wiele czasu, a okazało się, że nieznajoma osoba ją odnalazła i dokonała nią dwunastu transakcji. Łączna suma zakupów wyniosła blisko 600 złotych.

Podczas śledztwa przeprowadzonego przez kielecką policję, udało się ustalić sprawców tych działań. Okazało się, że byli to dwaj młodzi mieszkańcy Kielc – 25-latek oraz 17-latek – jak poinformowała Małgorzata Perkowska-Kiepas, rzeczniczka prasowa kieleckiej policji.

Pomimo że starszy z podejrzanych podejrzewany jest tylko o jedno przestępstwo związane z nielegalnym korzystaniem z cudzej karty, grozi mu surowa kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności. Jego młodszy kolega, który jest odpowiedzialny za pozostałe jedenaście przypadków bezprawnego korzystania z cudzej karty, stanie przed sądem rodzinnym, ze względu na fakt, że w momencie popełniania przestępstwa nie ukończył jeszcze siedemnastego roku życia.