Ósmy Festyn Rodzinny w Szkole Podstawowej nr 19 im. Ireny Sendlerowej w Kielcach

Ósmy Festyn Rodzinny w Szkole Podstawowej nr 19 im. Ireny Sendlerowej w Kielcach

Szkoła Podstawowa nr 19 im. Ireny Sendlerowej w Kielcach zorganizowała ósmy festyn rodzinny, który przyciągnął liczne grono gości. Wśród odwiedzających można było dostrzec nie tylko uczniów i absolwentów szkoły, ale także ich rodziców, pedagogów i innych mieszkańców miasta. Festyn obfitował w różnorodne atrakcje, począwszy od smakołyków takich jak grillowane kiełbaski czy wata cukrowa, poprzez zabawy takie jak malowanie twarzy czy tatuaże, aż po stoiska prezentujące mundury oraz artystyczne pokazy.

Impreza miała miejsce na boisku szkoły w środę, 31 maja, a jej celem była integracja społeczności lokalnej oraz promowanie instytucji działających na rzecz dzieci. Ponadto uczestnicy mieli okazję świetnie się bawić podczas licznych konkursów i rozmaitych atrakcji przygotowanych dla najmłodszych. Przeznaczony był również kącik z namiotami, gdzie odbywał się poczęstunek dla gości.

Widok wypełnionego radością placu szkolnego był niezapomniany – dzieci bawiły się na dmuchanym zamku, śpiewano utwory i przeprowadzano licytacje. Nie zabrakło również nauki karate, gry w szachy, pokazów pierwszej pomocy czy występów tanecznych. Festyn rozpoczął się od tańca belgijskiego, wykonanego przez uczniów szkoły. Następnie młodzież z świetlicy szkolnej, ubrana w białe koszule i kapelusze, zaprezentowała taniec jazzowy z wykorzystaniem krzesełek.

Paulina Podlewska-Pająk, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 19 im. Ireny Sendlerowej w Kielcach, opowiedziała nam więcej na temat festynu oraz jego przebiegu, podkreślając sukces ósmej edycji tego wydarzenia.