Festiwal wina w Kielcach – przyjadą do nas winiarze z całego globu!

Festiwal wina w Kielcach – przyjadą do nas winiarze z całego globu!

Takiego wydarzenia Kielce i województwo świętokrzyskie jeszcze nie przeżywały. W ramach Festiwalu Wina i Śpiewu 4 czerwca do Kielc zjadą winiarze z całego świata, by zaprezentować swoją ofertę.

20 winiarzy z zagranicy i jeden lokalny z okolic Sandomierza to wydarzenie bez precedensu w regionie świętokrzyskim – mówi Mariusz Kamiński, właściciel delikatesów Wehikuł Smaku i organizator Festiwalu. Obecni będą winiarze z Ameryki Południowej, m.in. z Urugwaju, Argentyny, Izraela, a także z przeważającej części Europy – Włoch, Grecji, Słowenii, Czech, Francji, Węgier, Niemiec i Hiszpanii. Najwięcej przedstawicieli będzie miała Hiszpania, gdzie pojawi się pięciu winiarzy. Kamiński wspomniał również, że do degustacji dostępnych będzie 100 różnych rodzajów win.

Miłośnicy wina będą mogli zrelaksować się w strefie chillout przy degustacji wina i świetnej muzyce. Podczas imprezy wystąpią: zespół PIN, Jose Torres & Havana Dreams oraz Szymon Wojnarowicz Trio, a gospodarzem będzie Michał Maruszak.

Festiwal odbędzie się przed Kieleckim Centrum Kultury.

Mariusz Kamiński wspomniał również, że w razie niepogody do dyspozycji jest namiot o powierzchni 600 metrów kwadratowych wyposażony w drewnianą podłogę, dzięki czemu każdy będzie miał gdzie uciec przed deszczem.