Nietypowe wydarzenie w kieleckiej szkole podstawowej

Nietypowe wydarzenie w kieleckiej szkole podstawowej

Szkoła Podstawowa nr 39 w Kielcach ustanowiła nowy rekord na najdłuższy sznur skarpet w Kielcach, w ramach ogólnopolskiej kampanii „Wyjątkowa skarpeta”. Szkoła wybrała skarpetki jako symbol z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa, obchodzonego 21 marca. Szkoła od początku marca zbierała kolorowe skarpetki dla potrzebujących. Łańcuch wykonany z papierowych skarpetek miał długość 5062 centymetrów, a najbardziej kreatywne i kolorowe prace plastyczne otrzymały nagrody od Wydawnictwa Jedność.

21 marca obchodzony jest Dzień Osób z Zespołem Downa, który związany jest z dwudziestym pierwszym dodatkowym chromosomem w trzeciej parze chromosomów. Szkoła Podstawowa numer 39 w Kielcach postanowiła uczcić ten dzień w wyjątkowy sposób, rozpoczynając akcję zbierania bawełnianych skarpetek jako symbolu solidarności z osobami posiadającymi trisomię 21. Akcja zakończyła się sukcesem – zebrano 203 pary kolorowych skarpetek, które zostaną przekazane potrzebującym, m.in. bezdomnym, niepełnosprawnym dzieciom, pacjentom hospicjum.

Akt noszenia „Skarpety Współczucia” jest sposobem na okazanie wsparcia dla osób z Zespołem Downa i pokazanie, że nawet mały akt jedności może przynieść szczęście tym, którzy nas otaczają.