W Kielcach odbyła się giełda minerałów

W Kielcach odbyła się giełda minerałów

Świętokrzyskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk Geologicznych zorganizowało w sobotę, 26 listopada, w Kieleckim Centrum Kultury Giełdę Minerałów, Skamieniałości i Wyrobów Jubilerskich. Zwiedzający i wystawcy po raz kolejny mogli podziwiać biżuterię, rzadkie kamienie i intrygujące prace plastyczne. W Kielcach pojawiło się ponad 60 kolekcjonerów i wystawców z całej Polski. Licznie przybyli zwiedzający.

Giełda Minerałów w Kielcach to wspaniałe miejsce na zakup biżuterii, kamieni i wszelkiego rodzaju dzieł sztuki. Giełda Minerałów to wieloletnia tradycja. Klienci co roku tłumnie przybywają na tę okazję. Kilkudziesięciu sprzedawców wystawiło swoje piękne okazy minerałów i wykonane z nich artefakty. Można tu znaleźć minerały z całego świata, skamieniałości, kamienie szlachetne i biżuterię. W dniach 26 i 27 listopada, kupując, wymieniając i rozmawiając z kolekcjonerami o wspaniałych skarbach świata, możesz odkryć wyjątkowy prezent na Boże Narodzenie.

W dniu inauguracyjnym giełdy sprzedawcy minerałów zostali oblężeni przez klientów. Wśród wielu gości pojawił się pan Józef Spes (przyjeżdża na giełdę od lat).