Restaurator otwiera budkę z jedzeniem na kieleckim rynku

Restaurator otwiera budkę z jedzeniem na kieleckim rynku

W najbliższym czasie kielecki Rynek będzie pełen ciekawych atrakcji. To odpowiedź na społeczne oburzenie po odwołaniu przez władze miasta jarmarku świątecznego. Z okazji świąt plac został przyozdobiony świątecznymi dekoracjami. Co więcej, właściciel lokalnej jadłodajni Plejada założył tam swoje stoisko i oferuje klientom grzane wino i pyszne pierogi. Wkrótce pojawi się również Święty Mikołaj.

Stoisko gastronomiczne wstępnie zostało otwarte w miniony weekend, 10-11 grudnia, a odzew ze strony kielczan był bardzo zachęcający, dlatego właścicielka restauracji postanowiła, że będzie ono czynne do końca roku. Serwuje gorące napoje – zarówno alkoholowe, jak i bezalkoholowe grzańce, a także herbaty. Dodatkowo można skosztować domowych pierogów i barszczu, które są dostępne w ramach współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich. Dzięki temu mieszkańcy Kielc mogą ogrzać się w chłodne zimowe wieczory – mówi Mateusz Pyrka, który był pomysłodawcą.

Stoisko będzie czynne od czwartku do niedzieli do końca grudnia w godzinach od 12.00 do 20.00. Dodatkowo w święta i Nowy Rok dostępne będą również potrawy i napoje.