Podejrzany o kradzież felg z oponami zatrzymany

Podejrzany o kradzież felg z oponami zatrzymany

22 kwietnia policjanci z Komisariatu Policji IV przy ulicy Śniadeckich zatrzymali trzydziestoczteroletniego mężczyznę podejrzanego o kradzież czterech felg z oponami.

Cała historia ukradzionych felg i opon zaczyna się w połowie marca tego roku. Wtedy też na Komisariat przyszedł trzydziestojednoletni mieszkaniec Kielc, który zgłosił, że z jego garażu zginęły cztery felgi wraz z oponami. Ich wartość została wyceniona na cztery tysiące złotych. Mężczyzna, który pojawił się na komisariacie nie wiedział jednak, kiedy dokładnie okradziono jego garaż. Policjanci natychmiast przystąpili do działań. Szybko ustalili, że do kradzieży doszło 10 marca. Znana stała się niej tylko data, ale i wizerunek sprawcy. Okazał się nim trzydziestoczteroletni mieszkaniec Kielc. Niestety jego zatrzymanie okazało się najbardziej problematycznym elementem całej sprawy. Mężczyzna ukrywał się przed Policją. Stróże prawa nie poddali się i ostatecznie udało się go w końcu zatrzymać. Nastąpiło to 22 kwietnia.

Mężczyzna po przewiezieniu na Komisariat przyznał się do winy. Za kradzież kompletu kół, o wartości 4000 złotych, grozi mu pięć lat pozbawienia wolności. O karze już wkrótce zdecyduje sąd.