Policyjna ochrona bezpieczeństwa w "Świętokrzyskiej Ibizie" podczas letniego sezonu

Policyjna ochrona bezpieczeństwa w "Świętokrzyskiej Ibizie" podczas letniego sezonu

Zaledwie kilka dni patrolowania przez funkcjonariuszy policji na terenie zalewu w Sielpi, znanym jako „Świętokrzyska Ibiza”, zaowocowało zatrzymaniem wielu osób będących pod wpływem alkoholu, które korzystały ze sprzętu wodnego. W przeciągu ostatniego weekendu, służby policyjne ujęły aż sześć takich osób.

Obszar zalewu jest monitorowany przez służby porządkowe na różne sposoby – funkcjonariusze patrolują go na motorówce, skuterach, rowerach elektrycznych oraz w samochodach. Istnieje tam też stacjonarny posterunek policji, który, jak informuje komendant powiatowy policji w Końskich – Rafał Zieliński, ulokowany jest tuż obok molo na końcu ulicy Spacerowej.

Komendant Zieliński dodaje, że teren ten jest całodobowo patrolowany przez zespół policji wodnej, który nie jest częścią stałego etatu. Jednostki policji działają w różnych formacjach patrolowych – pieszych, zmotoryzowanych i łodziowych.

Jednak wyzwania stojące przed funkcjonariuszami są duże, ponieważ podczas sezonu letniego Sielpię odwiedza kilkanaście tysięcy turystów każdy weekend. Niestety, wielu z nich ignoruje apele i ostrzeżenia, wchodząc do wody po spożyciu alkoholu.

„Wiele osób lekceważy nasze apele i prośby i wchodzi do wody po spożyciu alkoholu. Prowadzi to do tragicznych zdarzeń, takich jak utonięcia” – mówi Rafał Zieliński.

Podczas minionego weekendu, patrol policji wodnej zatrzymał aż sześć osób pod wpływem alkoholu, które korzystały ze sprzętu wodnego na zalewie Sielpia.

Do końca sierpnia, bezpieczeństwa i porządku w Sielpi będzie pilnować kilkunastu policjantów stacjonujących na miejscowym posterunku.