Zaproszenie do udziału w bezpłatnych badaniach i konsultacjach w Świętokrzyskim Centrum Onkologii

Zaproszenie do udziału w bezpłatnych badaniach i konsultacjach w Świętokrzyskim Centrum Onkologii

W sobotę, 11 maja, pacjenci będą mieli możliwość skorzystania z nieodpłatnych badań diagnostycznych i konsultacji oferowanych przez Świętokrzyskie Centrum Onkologii (ŚCO). Te specjalne usługi są częścią Dni Otwartych Funduszy Europejskich, inicjatywy mającej na celu poprawę zdrowia społeczności.

Dyrektor ŚCO, prof. Stanisław Góźdź, poinformował, że w ramach tej akcji będzie możliwość przeprowadzenia pomiaru BMI (wskaźnika masy ciała), analizy składu masy ciała oraz nauki samobadania piersi za pomocą fantomów. Dodatkowo, pacjenci będą mieli okazję dowiedzieć się więcej o profilaktycznych programach implementowanych przez szpital. Kobiety także będą miały możliwość przeprowadzenia bezpłatnej mammografii i badania cytologicznego.

Profesor Góźdź dodatkowo zachęca do skorzystania z tej wyjątkowej okazji: „W tę sobotę otwieramy nasze drzwi dla wszystkich chętnych. Warto skorzystać z tej okazji, ponieważ podczas takich dni nie ma kolejek. Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane troską o swoje zdrowie i życie. Ta akcja to doskonała okazja do sprawdzenia ogólnego stanu zdrowia, a dla pań szczególnie do wykonania mammografii i cytologii”

Bezpłatne badanie mammograficzne dostępne będzie dla kobiet w wieku od 45 do 74 lat, natomiast darmowa cytologia dla kobiet pomiędzy 25. a 64. rokiem życia.

Planowana akcja w Świętokrzyskim Centrum Onkologii zapoczątkuje się o godzinie 9 rano, a zakończy o godzinie 14. Zapisy na cytologię będą przyjmowane pod numerem telefonu 609-99-00-33, a na mammografię pod numerem 607-77-88-88.