Dostęp do profesjonalnych porad dla osób niepełnosprawnych w Kielcach

Dostęp do profesjonalnych porad dla osób niepełnosprawnych w Kielcach

We wtorek 26 września, specjaliści z różnych instytucji zapewnili bezpłatne konsultacje dla osób niepełnosprawnych. Ten gest solidarności został zainicjowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który gościł wydarzenie przy ulicy Kolberga w mieście Kielce.

W wydarzeniu uczestniczyli również eksperci reprezentujący Narodowy Fundusz Zdrowia, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Miejski Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Dodatkowo, pełnomocnik prezydenta Kielc ds. osób niepełnosprawnych również dołączył do grupy profesjonalistów.

Zgodnie z informacjami udzielonymi przez Pawła Szkaleja, rzecznika świętokrzyskiego oddziału ZUS, uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się jak mogą skorzystać z rehabilitacji lub znaleźć pracę. Podczas wydarzenia, świętokrzyski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia zapewnił szczegółowe informacje dotyczące badań profilaktycznych refundowanych przez NFZ, leczenia uzdrowiskowego oraz dostępnych bezpłatnych portali.

Wśród tych, którzy skorzystali z dostępnych bezpłatnych porad, była Dorota. Przyznała, że przeprowadziła badanie na analizatorze składu ciała, aby sprawdzić stan swojego organizmu, w tym ilość tkanki tłuszczowej i mięśniowej, poziom nawodnienia oraz wiek metaboliczny. Wyraziła swoje uznanie dla takich wydarzeń, podkreślając ich wartość w dostarczaniu potrzebnych informacji w jednym miejscu i w krótkim czasie.

Planowane są kolejne akcje tego typu. Następna odbędzie się w nadchodzący czwartek (28 września) w ZUS w Ostrowcu Świętokrzyskim, a potem 5 października w Końskich.