Kielecki konkurs pierwszej pomocy

Kielecki konkurs pierwszej pomocy

Rozlew krwi, krzyki, łzy, odsłonięte rany i połamane kości, a także omdlenia i szok – to wszystko można było zobaczyć w piątek, 26 maja w VI Liceum Ogólnokształcącym imienia Juliusza Słowackiego w Kielcach. Zapewniamy, że wszystkie te zdarzenia były zainscenizowane, ponieważ szkoła przeprowadziła 3. doroczny konkurs pierwszej pomocy pod hasłem „Pierwsza pomoc jest cool! Pomóż – nie stój!”. Wzięło w nim udział dziewięć pięcioosobowych grup z kieleckich i powiatowych szkół podstawowych.

W piątkowe przedpołudnie 26 maja w VI Liceum Ogólnokształcącym imienia Juliusza Słowackiego w Kielcach doszło do szeregu dramatycznych sytuacji. Wszystko za sprawą konkursu, który już po raz trzeci odbył się na terenie szkoły i jej okolic.

W tym dniu dziewięć pięcioosobowych drużyn uczniów klas ósmych z kieleckich i powiatowych szkół podstawowych zmierzyło się w konkursie udzielania pierwszej pomocy. Wyzwanie pod hasłem „Pierwsza pomoc jest cool! Pomóż – nie bądź bezczynny!” składało się z 10 pozorowanych stacji, na których uczniowie wykonywali różne zadania. Uczestnicy musieli wykazać się zarówno wiedzą teoretyczną, jak i praktyczną. Ich umiejętności oceniali starsi uczniowie, a także absolwenci szkół i pedagodzy.