Nowe inwestycje na kieleckich drogach

Nowe inwestycje na kieleckich drogach

Wygląda na to, że zatory na kieleckich ulicach utrzymają się jeszcze przez jakiś czas, ponieważ przewiduje się, że znaczące inwestycje potrwają do 2023 roku. Świeżych ograniczeń na drogach nie będzie zbyt wiele, bo plany remontów i ulepszeń drogowych w nadchodzącym roku są dość mało restrykcyjne.

W planie budżetowym miasta na rok 2023 na budowę dróg przeznaczono około 160 mln zł. Trzy odrębne projekty, które rozpoczęły się w 2020 lub 2021 roku, są częścią tych szeroko zakrojonych inwestycji długoterminowych. Do czerwca 2023 r. ma się zakończyć trudny dla pieszych i zmotoryzowanych remont ulicy Domaszowskiej i jej skrzyżowania z al. Solidarności. Inwestycja pozwoli na uproszczenie dostępu do terenów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Przebudowa skrzyżowania ulic Jagiellońskiej, Karczówkowskiej i Kamińskiego z przedłużeniem Kamińskiego do Podklasztornej to znacząca inwestycja. Nowy układ drogowy ma poprawić dojazd do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Środki na ten projekt oraz remont kilkunastu ulic w centrum Kielc pochodzą z rządowego programu „Polish Deal”.