W Kielcach odbył się bieg charytatywny wspierający akcję krwiodawstwa „Kielce tętnią dobrem”

W Kielcach odbył się bieg charytatywny wspierający akcję krwiodawstwa „Kielce tętnią dobrem”

Wczoraj w Kielcach – w ramach akcji „Kielce tętnią dobrem” – odbył się bieg charytatywny, w którym udział wzięło ponad 250 osób. Organizatorem imprezy było Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach, które współpracowało ze Świętokrzyskim Stowarzyszeniem Biegaczy sieBIEGA. Pogoda dopisała, a sama impreza spotkała się z wielkim uznaniem.

Dnia 12 czerwca w Kielcach na linii startowej ustawiło się ponad 200 biegaczy i 50 miłośników aktywności ruchowej pn. Nordic Walking. Trasa biegowa liczyła 5 kilometrów, prowadząc przez opuszczony kamieniołom Grabina, który znajduje się zaraz za klasztorem Karczówką. Jak donoszą organizatorzy, impreza spotkała się z dużym uznaniem i z pewnością nie będzie to ostatnie takie wydarzenie w Kielcach.

Przeczytaj również o oddających krew policjantach z Piły.

Kielczanie z ochotą oddawali krew w mobilnym punkcie krwiodawstwa

Zadaniem kieleckiego biegu charytatywnego było wspieranie akcji „Kielce tętnią dobrem”, promującej honorowe oddawanie krwi. W ramach wydarzenia ochotnicy mogli oddawać życiodajny płyn w mobilnej klinice Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach, a przy okazji zarejestrować się także jako Niespokrewniony Dawca Szpiku.

Zorganizowanie imprezy było możliwe dzięki Wspólnocie Gruntowo Leśnej, która udostępniła teren, gdzie odbyły się zawody biegaczy.

A tutaj możesz sprawdzić, jak przed policją uciekał pijany traktorzysta.