Prokuratura domaga się odebrania praw rodzicielskich rodzicom wykorzystywanej seksualnie 13-latki

Prokuratura domaga się odebrania praw rodzicielskich rodzicom wykorzystywanej seksualnie 13-latki

Jakiś czas temu do szpitala trafiła 13-latka w ciąży, która ostatecznie poroniła. Dziewczyna była wykorzystywana seksualnie przez swojego 71-letniego ojca. Kilka dni temu wyszła ze szpitala, ale nie trafiła z powrotem do rodziców, tylko do placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Prokuratura w Kielcach wystąpiła do sądu z wnioskiem o pozbawienie rodziców 13-latki praw rodzicielskich. Dwa tygodnie temu dziewczynę przewiozła do szpitala karetka pod eskortą policyjną. 13-latka, która mieszkała z rodzicami w powiecie koneckim, trafiła do Szpitala Zespolonego w Kielcach. Na miejscu lekarze orzekli, że dziewczyna była w szóstym miesiącu ciąży.

Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód ustaliła, że 13-latka poroniła w domu. Jednakże z racji tego, że sekcja zwłok noworodka nie dała wyraźnych rezultatów, czy dziecko urodziło się żywe, przeprowadzane są kolejne badania. Natomiast ojciec dziewczyny został zatrzymany i przebywa w tymczasowym areszcie. Jest nim 71-letni Stanisław G., któremu prokuratura postawiła zarzut współżycia seksualnego ze swoją 13-letnią córką. Podejrzanemu grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód skierowała do sądu wniosek o odebranie rodzicom praw rodzicielskich. Ostateczna decyzja należy do Sądu Rejonowego w Końskich. Wniosek o pozbawienie obojga rodziców praw rodzicielskich prokurator złożył już na wstępnym etapie śledztwa. Jak na tę chwilę Prokuratura Rejonowa oczekuje na decyzję Sądu.